Mount & Blade II: Bannerlord’un geliştiricisi olan TaleWorlds’un sitesinde developer blog serisinin 4. kısmı yayınlandı. Blogda yazanlara göre geliştirici ekip çalışmalarını  kuşatmalar ve fizik motoru üzerine yoğunlaştırmış durumda.

mount-and-blade-2-bannerlord-599x275

Yayınlanan yazıda ekibin savaş sistemleri ve fizik motoru ile beraber web geliştirme üzerine çalıştığından bahsediliyor. Ancak bunlar bir yana, biz oyuncuları en yakından ilgilendiren gelişme ise ekibin “kuşatmalar” üzerine çalışıyor olması. Bu çalışma esnasında oyuncu topluluğundan gelen en ufak isteklerden, en ayrıntılı öneri ve incelemelere kadar her yoruma kulak verildiğinden bahsedilmiş. Bununla beraber amaçlarının “Warband’teki basit olan sistemi daha da geliştirip derinlik katarken, hali hazırda gayet iyi işleyen yönleri de bozmamak” olduğunu söylemişler.

Ayrıca oyunu heyecanla bekleyen kitlesiyle kuşatma esnasındaki bir sahneden ekran görüntüsü paylaşarak da kıyak yapmışlar. (Gerçi oyun oldukça uzun bir zaman önce duyurulduğundan beri kırk yılda bir ekran görüntüsü paylaşarak, minik de olsa bir hayal kırıklığı yarattıklarını unutmamak gerek) Bu ekran görüntüsünü paylaşırken altına “Bu, hâlâ ilerleyen bir çalışmanın ekran görüntüsüdür ve tek bir ekran görüntüsü ile bu oyundaki kuşatma havasını tam olarak yansıtmamız da mümkün değildir.” diye not düşmeyi ihmal etmemişler.

bannerlord siege screenshot