Minecraft, Windows PC ve Mac platformlarında 11,007,214 satış rakamına ulaştı. Açık dünya işçilik oyunu, satışta, geçen Nisan ayında 10 milyonu devirmişti. Mojang’ın baş tasarımcısı ve geliştiricisi Jens Bergensten, Twitter’da, yakında çıkacak 1.6 güncellemesine gönderme yaptığı ve “hoş bir tüyo” olarak değerlendirilen bir at resmi paylaştı.

Minecraft, alfa olarak PC için ilk defa 17 Mayıs 2009’da sürüldü. 2012 Ağustos’unda satış rakamı yedi milyonu buldu. Polygon’un geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı haberde Mojang’ın 2012 yılında aşağı yukarı 237.7 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği belirtilmişti.

4J Studyolarının Minecraft: Xbox 360’ı, 9 Mayıs 2012 tarihinde çıkmış ve Mart ayına kadar altı milyonu geçmişti. Oyunun kutulu konsol versiyonu sürümü 4 Haziran’da çıkmıştı; Minecraft yaratıcısı Markus “Notch” Persson dün attığı Tweet’de, kutulu sürümün ilk etap satışlarının başarısını ilan etti.

Microsoft’un E3 basın konferansında, Minecraft’ın Xbox One’a da çıkacağını duyurmuştu. Minecraft Xbox 360 geliştiricisi 4J Stüdyoları, şu sıralar Microsoft Stüdyolarıyla beraber kaydedilmiş dosyaların Xbox One’a transferi konusunda çalışmalar yapıyor.