2017 sezonuyla birlikte güncellenecek olan suikastçı şampiyonlarla ilgili olarak Riot Games yapacağı değişiklikleri oyuncularla paylaştı. Sezon öncesi dönemde aktif olacak değişikliklerle birlikte Talon, Rengar, Katarina ve LeBlanc şampiyonları köklü değişikliklere uğrarken Zed, Akali, Kha’Zix, Fizz, Shaco ve Ekko şampiyonları da ufak değişikliklere uğrayacak. İşte detaylar şu şekilde;

Talon

Talon

Talon: Bir dönemin vazgeçilmez seçimlerinden biri olan Talon’un son dönemlerdeki kullanımı oldukça azalmıştı. Yeniden güvenilen tercihlerden birisi olması istenen Talon köklü değişikliğe uğrayan şampiyonlardan. İşte Talon’un yeni yetenek seti şu şekilde;

Pasif – Bıçak Sırtı: Talon’un yetenekleri rakip şampiyonlar ve büyük canavarlar üzerinde yaralama bırakır. Üç yaralanma alan bir rakip tam yaralanmaya uğrar ve Talon’un sonraki saldırısı bu yaralanmayı kanatarak, belli bir süre boyunca yüksek miktarda fiziksel hasar almasını sağlar.

Q – Noxus Diplomasisi: Bu yetenekle birlikte Talon, bir rakibinin üzerine sıçrar ve ona fiziksel hasar verir. Eğer bu yetenek kısa bir menzil içerisinde kullanılırsa, Talon sıçramak yerine rakibine kritik hasar olarak fiziksel hasar verir. Eğer bu yetenekle bir birim yokedilirse Talon düşük bir miktar can kazanır.

W – Biç Çek: Talon, koni şeklindeki bir alana hançerlerini fırlatır. Bu hançerler çarptığı düşman birimlere hasar verir ve kısa bir süre sonra tekrardan Talon’a döner. Dönüş sırasında verdiği hasar daha yüksektir ve yavaşlatmak etkisi uygular.

E – Katilin Yolu: Talonun yeni yeteneklerinden biri olan Katilin Yolu, Talon’un hedeflediği bir bölge üzerinden atlamasına olanak sağlar. Böylece mesafe kapatma şansı yakalar. Talon atladığı bölgelerin üzerinden uzun bir süre içinde tekrar atlayamaz.

R – Gölge Saldırısı: Talon ultimate yeteneğini kullandığında etrafında bir bıçak çemberi oluşur. Bu sırada Talon, hareket hızı ve görünmezlik kazanır. Talon, görünmezlik çıktığında ise ultimate yeteneğini kullandığı sırada oluşan bıçak çemberi Talon’a geri döner ve dönüş yolu üzerinde rakip birimlere çarpan her bıçak fiziksel hasar verir. Eğer Talon’un gizliliği normal saldırı ya da Noxus Diplomasisi ile bozulursa, bıçaklar hedefinin üzerinde birleşecektir.

Rengar

Rengar

Rengar: Vadinin yırtıcı kedisi olan Rengar, Riot Games’ten çok çeken şampiyonlardan biri. Ancak her ne kadar dengeleme getirilse de Rengar oyunun hala en etkili şampiyonlarından biri. Kanasusamışlığı ile nam salan Rengar’ın yeni yetenek seti şu şekilde;

Pasif – Görünmez Yırtıcı – Kemikdiş Kolye: Rengar çalılarda bulunduğu sırada rakibine normal saldırı gerçekleştirirse, rakibine direk atlar. Ayrıca Rengar her atlayışında Vahşet yükü biriktirir. Rengar her farklı bir rakip şampiyonu öldürdüğünde ganimet kazanır ve saldırı gücü kalıcı olarak artar.

Q – Yabani: Rengar’ın kullandığı Yabani yeteneği sayesinde önünde yer alan rakiplere kesici bir darbe vurur ve son olarak delici birvuruş yaparak fiziksel hasar verir. Eğer Vahşet yükleri tamamlandığı sırada bu hareketi gerçekleştirirse, ekstradan her vuruşu hasar kazanır.

W – Savaş Kükremesi: Bu yetenekle birlikte Rengar, büyü hasarı verir ve son bir kaç saniye içinde aldığı hasarın bir kısmını iyileştirir. Eğer Vahşet yükleri üzerindeyen kullanılırsa Rengar, üzerindeki tüm kitle kontrol etkilerinden kurtulur ve kısa bir süre için kitle kontrol etkilerini de engeller.

E- Bola Atışı: Önceki haliyle aynı özelliklere sahip. Normal kullanımında fiziksel hasar veren ve yavaşlatan bola atışı, Vahşet yükleri ile beraber kullanıldığında rakibi yerine sabitler.

R – Av Heyecanı: Rengar bu yeteneğini kullandığında görünmez olur ve uzun bir süre bu şekilde kalır. Hareket hızı kazanan Rengar, duyularıyla birlikte çok uzaktaki rakiplerini de görebilir. Rengar gördüğü bir rakibe saldırması sonucunda rakibine sıçlar ve garantili bir kritik hasarlı bir vuruş gerçekleştirir.

LeBlanc

LeBlanc

LeBlanc: Oyunun belki de en nefret edilen şampiyonlarından biri LeBlacn olabilir. Yetenekleri sayesinde iyi bir hasar bırakabilen şampiyon aynı zamanda yakalanması da zor biri. LeBlanc’ın yeni yetenek seti şu şekilde;

Pasif – Şer Mührü: LB’nin kullandığı yetenek sonrasında rakibinin üzerinde bir süre için Şehr Mührü bırakır. Bu mühür aktif olduğu süre içerisinde LB’nin kullanacağı bir sonraki yetenek atışı, mührü patlatır ve rakibine fazladan hasar verir.

Q – Kristal Küre: LB, rakibine büyü hasarı veren bir küre fırlatır. Eğer bu küre şer mührünü tetiklerse, şer mührünü patlatır ve diğer şer mührüne hasar verir.

W – Vurkaç: Önceki haliyle aynı. LB, belli bir alana atlayış gerçekleştirir ve büyü hasarı verir. Bir kaç saniye içerisinde kullanıldığında başlangıç konumuna geri döner.

E – Hayali Zincir: LB hayali bir zincir fırlatır. Zincir’e ilk yakalanan düşman birimi zincirlenir ve büyü hasarı alır. Bir süre bu zincir bağlantısı kopmazsa rakip yerine sabitlenir ve ilave büyü hasarı alır.

R – Taklit: Yenilenen bu yetenekle birlikte LB, kısa süreliğine görünmez olur ve kopyası ile birlikte geri döner. Bu kopya LB’nin sahip olduğu temel yeteneklerden birini daha da güçlendirilmiş bir biçimde kullanır. Kopya bir kaç saniye sonra ya da rakip şampiyon ve kulelerden hasar olması durumunda yok olur.

Eğer LB, Ultimate yeteneğini taklit ederse, belli bir alana kopyasını çıkartır ve en yakındaki rakibe doğru hareket eder ve LB’nin kullandığı son yeteneği hasar vermeyecek şekilde kullanarak, rakibin şaşırtmasını sağlar.

Katarina

Katarina

Katarina: League of Legends oyuncularının rakip takımda görmek istemediği şampiyonlardan biri de Katarina. Hançerlerle arası iyi olan güzel şampiyonun yeni hali çok daha ölümcül ve oldukça hareketli ele avuca sığmayan bir karakter olacak. İşte Katarina’nın yeni yetene seti şu şekilde;

Pasif – Aç Gözlü: Yakın zamanda Katari’na tarafından hasar alan bir şampiyonun katledilmesi sonrasında Katarina’nın yeteneklerinde bekleme süreleri büyük bir oranda azalır.

Q – Sıçrayan Bıçak: Katarina, yere düşmeden hedefine ve yakınındaki iki birime hasar veren bir bıçak fırlatır. Bu bıçak yere düştükten sonra Katarina tarafından alınırsa, Katarina bıçağı aldığı alana büyü hasarı verir.

W – Ölümcül Çeviklik: Katarina havaya bir hançer fırlatır ve bu süre zarfında hareket hızı elde eder. Kısa bir süre sonunda Katarina yere düşen hançerini alır ve Sıçrayan Bıçak’taki pasifi tetikler.

E – Shunpo: Katarina bu yeteneği ile birlikte rakibine, dost birime ve hançerine atlayabilir. Bu yeteneğini kullandığında varış yerinde bulunan rakiplerine de büyü hasarı verir. Eğer Katarina Shunpo yeteneği ile bir hançere atlarsa Shunpo’nun bekleme süresi büyük oranda azalır.

R – Ölüm Çiçeği: Katarina oldukça hızlı bir şekilde en yakınındaki üç rakibine bıçaklarını fırlatır. Yeteneğin kullanım süresi boyunca rakipler yüksek büyü hasarına maruz kalır. Ayrıca yetenek süresince hasar alan şampiyonlar iyileştirme etkisini azaltan ağır yaraya maruz kalır.

Suikastçı Güncellemesi

Suikastçı Güncellemesi

Fizz: Ultimate’i olan Denizin Dişleri, katettiği mesafe boyunca Fizz’in köpekbalığı büyür.

Zed: Zed eğer ultimate yeteneği olan Ölüm İşareti ile bir rakibini öldürürse geçici olarak rakibinin saldırı gücünün belli bir kısmını kendisine transfer eder.

Akali: Akali kısa bir mesafede sıçradından sonra arkasında Alacakaranlık Perdesi bırakır.

Kha’Zix: Kha’Zix artık geliştirilmiş olan yetenekleri tekrardan geliştirebiliyor. Ayrıca Q, W ve R yeteneklerinin etkileri yalnız kalmış rakipler karşısında daha da etkili olacak.

Shaco: Shaco’nun koptyası üç adet Soytarı Kutusu bırakacak. Eğer Shaco’nun kopyası ölürse, rakiplerine korku salacak.

Ekko: Ekko’nun pasifinde yer alan yavaşlatma etkisi kaldırıldı. Kronokırılma ile birlikte zamanda geriye giden Ekko, Paralel Yakınsama’yı da tetiklemiş oluyor. Yani Ekko’unu ultisini kullandığında geri döneceği alanda Paralel Yakınsama alanı oluşacak ve Ekko’da içinde olacağı için rakiplerini sersemletebilecek.

Köklü değişikliğe uğrayan şampiyonların yetenek videoları ve suikast güncellemesi ile ilgili olarak daha detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.