Riot Games’in geliştirdiği League of Legends, 6.22 güncelleme paketiyle birlikte sezon öncesi döneme giriş yaptı. Yeni sezon öncesinde yapılan köklü değişikliklere ayak uydurulması için geçiş dönem olarak görülen sezon öncesi dönem 6.24 güncelleme paketinin gelişiyle birlikte sona erecek ve 2017 Dereceli sezonu resmi olarak başlangıç yapacak.

6.24 güncelleme paketinin çıkış tarihi ile ilgili olarak henüz detaylı bir açıklama yapılmasa da Ocak ayı dolaylarında çıkış yapması bekleniyor. Dereceli sezonla ilgili güncellemeler için bazı açıklamalar yapıldı. 6.22 ile irlikte Esnek Dereceli Sıralama oyuna dahil oldu.

Tekli/Çift Dereceli sıralama ise bir hafta sonra oyuncularla buluşacak. Yani 14 Kasım tarihinde başlayan Esnek Sıralar’a, 22 Kasım tarihinde Tekli/Çift Sıralar’da dahil olmuş olacak. Sezon öncesi dönemde oynacağınız dereceli maçlar, yeni sezondaki yerleştirme maçlarınıza ufak da olsa etkisi olacaktır. Bu yüzden sezon öncesi dönemde de sergileyeceğiniz performanslar dikkate alınacak. Tabi çok büyük etkiler beklemeyin. 2017 Sezonu’nun başlangıcıyla yerleştirme maçları sonrasında başlayabileceğiniz en yüksek lig Plat 1 olacak.

2017 sezonunda yarışacak oyuncular, her sıralama türünden ayrı ödül alacak. Yani Tekli/Çift dereceli ve esnek sıraların ikisinde de Altın ve üzeri oyuncular ödüllendirilecek. Bu da demek oluyor ki iki türde de Altın ve üstüne çıkan oyuncuları daha fazla ödül bekliyor.

Tekli/Çift Sıralama’nın açılmasıyla birlikte oyuncuların rol tercihlerinde de değişiklik yapılacak. Oyuncular oynamayı tercih ettikleri iki rol seçecek.  Bunun yanı sıra doldur seçeneğini kullanacak oyuncular da oynamak istemediği bir rolü seçerek o rolün gelmesini engelleyebilecek. LAS ve LAN sunucularında bu özellik test edilmeye başlandı bile. 

League of Legends

League of Legends