Sezon öncesinde gerçekleştirdiği transferle yeni sezonun en büyük favorilerinden biri olarak gösterilen KT Rolster, son transferini de gerçekleştirdi. Geçen sezon yer alan kadrosundan yalnızca ormancı Go “Score” Dong-bin’i kadrosunda tutma kararı alan KT Rolster yönetimi, geriye kalan tüm oyuncularla yollarını ayırmıştı.

Bu durumla birlikte transfer çalışmalarını başlatan ekip ilk olarak üst koridora ROX Tigers’tan ayrılan Song “Smeb” Kyung-ho ve orta koridora EDG’den ayrılan Heo “PawN” Won-seok’u transfer ederek hızlı bir giriş yapmıştı.

Daha sonra nişancı rolüne yine EDG’den ayrılan Kim “Deft” Hyuk-kyu’u katan KT Rolster, dün gerçekleştirdiği son transferle kadrosunu tamamladı. Dünyanın en iyi destek oyuncuları arasında yer alan, Samsung White ile Worlds 2014’te şampiyonluk kazanan ve MVP seçilen Cho “Mata” Se-hyeong, RNG’den ayrılarak KT Rolster ekibine dahil oldu.

All-Star olarak nitelendirebileceğimiz bir kadroya sahip olan KT Rolster’ın daha şimdiden Worlds 2017’nın en büyük favorileri arasında görüldüğünü söyleyebiliriz. Tabi böyle bir kadronun kesin başarı anlamına gelmediğini de söylemek gerek. Günümüzde bununla ilgili pek çok örnek de bulunmakta.

Cho "Mata" Se-hyeong

Cho “Mata” Se-hyeong