Uzun zamandır dolar şeklinde alışveriş yapılan Humble Bundle resmi sitesi, artık bölgesel fiyatlandırma politikasına geçmeye hazır. 10 Şubat tarihinden itibaren Humble Bundle‘da fiyatlar Türk lirası biçiminde görünecek. Bölgesel fiyatlandırma dediğimiz şey, uluslararası bir tedarikçinin tedarik ettiği ürünü ilgili bölgede, o bölgede kullanılan para birimi üzerinden satışa sunmasıdır. Tabi ki bu sonuç, bütün bölgelerde aynı politikayı izleyecek diye bir durum yok.

Artık sadece dolar üzerinden satış gerçekleştirmeyecek olan Humble Bundle‘da, bölgesel fiyatlandırma politikasına hangi para birimlerini dahil ettiğini açıkladı. Şuan site üzerinde EUR, GBP CAD, AUD, NZD, TRY, RUB,PHP para birimleri bulunuyor.

Tabi bu sistem ardında bir sürü eleştiri ve yorumda getirdi. Kur arasındaki farktan oluşan problemler vs. tarzı bir kaç sorunu da beraberinde getiriyor. Steam‘de ilk başta böyle bir sorunla karşılaşmıştı. İlerleyen zamanlarda tamamen çözüleceği için şimdilik endişe etmeye gerek yok gibi duruyor.