Bugün IO Interactive yeni Hitman oyununu heyecanla bekleyenler için açık bir mektup yazdı ve attığı twit ile bu mektubu hayranlarıyla paylaştı.

 

Mektubun linkine yukarıdaki twitten ulaşıp İngilizce metni okuyabilirsiniz. Ancak metnin içeriği birkaç nokta ile özetlenebilir:

– Eski oyunlarda olduğu gibi Hitman dünya çapında dolaşacak ve Diana ile Ajansın da desteğiyle kendisine verilen hedefleri ortadan kaldıracak.

– Ekip, Hitman: Absolution’dan öğrendiklerini yine uygulayacak. Bununla beraber Contracts ve Blood Money’den edindikleri tecrübeleri de kullanarak temeldeki Hitman hissiyatını da yaşatacak.

– Aynı zamanda Hitman oyunları içindeki en büyük haritaların bu oyunda olacağı vaat ediliyor. Bu haritaların daha açık ve çizgisel olmayan bir yapıda inşa edildiği söyleniyor.

– Yapay zekanın da yardımıyla yaşayan ortamlar oluşturarak her Hitman fanının sevdiği eşsiz anları yaratmaya çabaladıkları belirtilmiş.

 – Contract modu bu oyunda da yer alacak ve oyunculara kendi kontratlarını oluşturma şansı verilecek.

– Bir de Hitman’in “Sihirli Cepleri”nin ortadan kalktığı söyleniyor. Anlaşılan yürüyen cephanelik olarak AK47, Bazuka, C4 ve klasik silverballerlar ile dolaşamayacağız.

Ekip mektubu bitirirken, 2014’ün ilerleyen aylarında yeni detaylar ile oyuncularla iletişim halinde olacağını da belirtmiş.