gtaonline_takingaim011614

Dün gece itibariyle 24 saatlik bakıma alınan GTA Online’ın bakıma alınmasının en büyük sebebi bilindiği gibi hack yöntemleriyle paralarını, rank’lerini yükselten ve oyunun zevkini kaçıracak daha birçok hile yöntemine başvuran hileciler ve hacker’lardı. Artık gittikçe kontrol altına alınamaz hale gelen bu hilecilere bir son vermek için Rockstar, GTA Online’ı bir günlüğüne bakıma aldı ve şu sıralar Online’ı tüm hack, hile vb. gibi haksız yöntemlerden temizliyor. Özellikle çeşitli hack yöntemleriyle çoğaltılmış ve hileciler tarafından oyunculara gönderilmiş olan büyük miktardaki sahte paralar oyuncuların hesaplarından silinmekte ve hileciler oyundan teker teker temizlenmekte.

Eğer GTA Online’da bu hileciler size de bulaştıysa ve hilecilerle işiniz olmamasına rağmen bu hacker’lardan istemeden para aldıysanız, sizler için endişelenecek bir durum yok: Rockstar sadece hacker’lar tarafından size gönderilmiş olan paraları silecek ve diğer sahip olduğunuz şeyler kalacak.

Ancak kasti olarak hile yapıp oyunu hack’leyenleri ise oyun içinde büyük cezalar bekliyor: Tespit edilen hacker’lar, Rockstar’ın takdirine bağlı olarak Cheater Pool adı verilen hilecilerin bulunduğu odaya atılacak ya da GTA Online’dan tamamen banlanacak.

Eğer bundan sonra GTA Online’da herhangi bir hileciye rast gelirseniz, Rockstar sizden bu kişileri rapor etmenizi istiyor. Oyun içindeyken bu kişileri rapor etmek için, oyunu durdurup Pause menüsüne gelin ve Online sekmesinden Players bölümüne geçerek buradan rast geldiğiniz hile yapan oyuncuyu Report Exploits seçeneğini seçerek direkt olarak Rockstar’a rapor edebilirsiniz.

Umarız bundan sonra çeşitli hile yöntemleriyle haksızlıkla oyun içinde yükselmiş hilecilerin sayısı azalır ve hilesiz bir GTA Online ortamı oluşur…