“Heavy Rain” ve “Beyond: Two Souls” yapımcısı Quantic Dream bu aralar, multiplayer modunda “güçlü anlayışa” sahip bir online programcı arayışında. Bu ideal aday aynı zamanda online oyun ve network geliştirme konusunda “çok derin ve engin bilgiye” sahip olmak durumunda.

Quantic Dream’in patronu David Cage 2010 yılında verdiği bir röportajda, ileride bir online oyun da geliştirmeyi düşündüklerini söylemişti.

“Online alanına ilişkin bizi birçok enretesan değişim bekliyor,” diye de eklemişti. “Dolayısıyla, çok yakın bir zaman zarfında bu konuyu araştırmaya girişeceğiz.”

Quantic Dream’in şu ana kadar, “Beyond: Two Souls” için herhangi bir multiplayer bileşeni duyurusu yapmaması, multiplayer modunu sadece “Heavy Rain” için düşündükleri kanısını uyandırdı.

Cage geçen ay yaptığı açıklamada, bir sonraki üç oyunun planlamasının şimdiden tamamlandığını ve bunlardan birinin “son derece heyecanlı” bir PlayStation 4 projesi olduğunu açıkladı. “Bu, Quantic Dream’de sahip olduğumuz en güçlü konseptlerden biri ve bu konuda çok heyecanlıyız!”