Geçtiğimiz günlerde tamamlanan ve Rus oyuncu Pavel’in şampiyonluğu ile sonuçlanan Hearthstone World Championship 2016 ile birlikte Blizzard, daha şimdiden 2017 için çalışmalarına başlamış durumda.

Yeni sezon için büyük değişikliklere hazırlanan Blizzard, yeni değişimlerden bahsetti. İlk olarak Blizzard, daha fazla küresel çarpışma isteğine sahip. Oyuncuları ve metayı taze tutacak bu durumla birlikte Blizzard, Bölgesel Şampiyonalar ile Küresel Şampiyonları birleştirme kararı aldı. Ayrıca Küresel Şampiyonalar seçkin mekanlarda, taraftar eşliğinde düzenlenecek.

Daha önce düzenlenen Mevsimsel Bölge Şampiyonaları kalkacak ve yerini Season PlayOfflar alacak. Season PlayOff sonrasında Amerika, Avrupa, Çin ve Kore, her sezon sonrasında Küresel Şampiyona’ya dörder temsilci gönderecek. Swiss formatınca oynanacak olan Season PlayOfflar’da daha geniş bir ödül havuzu ve oyuncu yer alacak ve daha rekabetçi bir arenaya ev sahipliği yapacak.

Blizzard, meta ve heyecanı koruyabilmek adına Stardart Yıl içeriklerini HTC etkinlikleri ile sekronize geliştirmeyi planlıyor. Her yeni yıl, Küresel Şampiyona kendi içerik döngüsü ile gerçekleştirilecek. Bu da aynı zamanda, bir sonraki  Dünya Şampiyonası’nın, önümüzdeki Standart Yılın’ın sonu olan 2018’ın ilk dönemlerinde düzenleneceği anlamına geliyor.

Yeni duyurulan etkinlik de Hearthstone Global Games. Overwatch World Cup tarzında olacak bu etkinlikte, her ülke kendi bölgelerinde yapılacak oylamalar sonucunda seçilcek olan üç oyuncu ile temsil edilecek. Oylamaya katılacak oyuncular turnuvalardan ve sıralamalarda yer alan üst düzey oyunculardan belirlenecek.

Bunun yanı sıra bir de Hearthstone Inn-vitationals yani HSI duyuruldu. Bu etkinlikte de, ünlüler, Hearthstone yayıncıları ve Major turnuvalarda şampiyonluk yaşamış oyuncular yer alacak. Ancak HGG ve HSI ile ilgili bilgiler şimdilik bu kadar tutulmuş. ilerleyen dönemlerde daha detaylı açıklama yapılacaktır.

Bu üç etkinlik HTC, HGG ve HSI, önümüzdeki yıllarla birlikte Hearthstone’u eSpor sektöründe çok ilerlere taşıyacak gibi. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.