HABERLER

Hearthstone 2. Beta Test Sezonu Başladı

By 11 Ocak 2014 Haziran 7th, 2018 No Comments

Geçtiğimiz ayın ortalarında Blizzard, yeni ranking sistemini tanıtmış ve 1. Beta Test Sezonunu başlatmıştı. Bu sezona, dün itibariyle Avrupa serverlarında da reset geldi ve herkesin rank’i sıfırlanarak 2. Test Sezonu başlamış oldu.

HearthstoneBlizzard tarafından yapılan açıklamaya göre yeni sezon, ocak ayının sonuna kadar devam edecek. Bu süre zarfı içerisinde tüm oyuncuların rank’i en düşük seviyeye dönecek. Tahmin edersiniz ki bu durum sezonun ilk birkaç günü için bir takım can sıkıcı durumlar ortaya çıkarabilir. Bu can sıkıcı durumlar, bir maçta yeni başlayan bir oyuncuyla eşleşip rahat bir galibiyet alırken, bir sonraki maçta bir önceki sezonun sıralamadaki 17. oyuncusuyla eşleşip hezimete uğramak gibi durumlar oluyor tabi… (Tecrübe ettik, onayladık ve üzgünüz.)

Ayrıca bu test sezonunda da normalde rank atladıkça kazanılacak olan hediyelerin yer almayacağı belirtildi. Anlaşılan bu hediyeler için sistemin test aşamasından çıkmasını bekleyeceğiz. Bu arada bahsi geçen hediyelerin yeni kart arkası desenleri, golden hero’lar gibi kozmetik hediyeler olacağını hatırlatmakta da fayda var.

Öte yandan hâlâ beta davetiyesi almamış ve open beta’yı bekleyen oyuncular için de küçük bir hatırlatma: Blizzard 7 ocak tarihine kadar beta için opt-in yapan herkese davetiye sözü vermişti. Eğer davetiyeniz hâlâ mailinize gelmediyse (spam klasörünü kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz) customer support’a ticket bırakarak şansınızı deneyebilirsiniz. Open betanın ise, geçtiğimiz haftalarda, bir süre ertelendiği haberi duyurulmuştu. Hâlâ kesin bir bilgi olmasa da, ocak ayı sonuna doğru open betanı geleceği yönünde dedikodular var. Yine de çok umutlanmamak gerek, zira Blizzard’ın bu konularda sağı solu pek belli olmuyor.