HABERLER

Diablo: Storm of Light 4 Şubat’ta Geliyor

By 11 Ocak 2014 Haziran 7th, 2018 No Comments

Diablo 3’ün sonu ile Diablo 3: Reaper of Soul arasında geçen süreyi konu edinecek olan ve Nate Kenyon tarafından kaleme alınan, Storm of Light romanı 4 Şubat’ta okurlarıyla buluşacak.

4IKSCN1EJMFS1378848853045

Nate Kenyon daha önce, ülkemizde de orjinal dilinde bulunabilen, The Order kitabını yazarak Diablo serisinin evreni olan Sanctuary tarihine katkıda bulunmuştu. Storm of Light ise Diablo 3 ile Diablo 3’ün mart ayında oyuncuyla buluşacak olan eklenti pakedi Reaper of Souls arasında geçen zamanı konu edinecek.

DIABLO 3’ü BİTİRMEYENLER İÇİN UYARI: YAZININ DEVAMI SPOİLER İÇERİYOR OLABİLİR

Kitabın Blizzard tarafından okuyucuyla paylaşılan kısmından anladığımız kadarıyla durum şöyle:

Black Soulstone Angiris Konseyi tarafından ele geçirilmiştir; ancak konsey, Black Soulstone ile ne yapacağına karar verememektedir. Archangel of Wisdom görevini üstlenen Tyrael da kendisinden beklenen cevabı verememektedir ve bu yüzden Archangel of Valor olan Imperius tarafından da küçümsenir. Black Soulstone’u yok etmenin sonuçları öngörülememektedir ve içerisinde hapsolan Diablo ve diğer iblislerin geri dönmesinden çekindikleri için de yok etmeyi bir çözüm olarak görmezler. Ancak Black Soulstone’u Cennet’te saklamak da mümkün değildir. Bunun sonunda, kararından kendisi de şüphe duyuyor olsa da, Tyrael Black Soulstone’u Sanctuary’de ne meleklerin ne de iblislerin ulaşamayacakları bir yerde saklamaya karar verir.