actual_1385081357

Üzerinden neredeyse on sene geçmesine rağmen hâlâ ilk günkü gibi oynanan, PS2 platformunun en çok satan oyunu, serinin en unutulmaz oyunlarından biri Grand Theft Auto: San Andreas, önümüzdeki ay mobil cihazlarımıza geliyor!

Grand Theft Auto: San Andreas mobil sürümü ile birlikte henüz GTA V’de yeniden keşfettiğimiz günümüz Los Santos şehrinden bizleri alıp, 90’ların Los Santos’una götürecek. Los Santos, San Fierro, Las Venturas gibi üç büyük şehri ve uçsuz bucaksız bir dünyayı içinde kapsayan GTA: San Andreas, mobil versiyonları için yeniden güncellendi. Yenilenmiş grafikler, dinamik ve ayrıntılı gölgeler, yeni ve daha büyük uzaklık mesafesi, zenginleştirilmiş renk paleti ve gelişmiş karakter ile araç modelleriyle birlikte San Andreas mobil versiyonu için adeta yeniden yaratılıp yeni bir görünüm kazandı. Mobil versiyonu dokunmatik kontrollerin yanı sıra sadece ihtiyacınız olduğu zaman karşınıza getirebileceğiniz ekran tuşlarında bağlamsal kontrol seçenekleri, sürüş ve manevralar için üç farklı kontrol şeması ile kolay ilerleme için üzerinde çalışılmış yepyeni bir checkpoint (kontrol noktası) sistemi getiriyor. 

San Andreas’ın mobil versiyonu iOS, Android, Amazon Kindle ve Windows Mobile platformları için gelecek ay ceplerimize girecek. Geçtiğimiz senelerde GTA III, Vice City ve Max Payne oyunlarını mobil platforma taşıyan Rockstar Games’den böyle bir hareket bekleniyordu fakat en azından serinin diğer oyunları gibi, oyunun 10.yıl dönümünde böyle bir sürpriz olacağı düşünülüyordu. Seneye Ekim ayında 10.çıkış yılını kutlayacak olan GTA San Andreas için şimdiden 10.yıl kutlamaları başlamış görünüyor.

GTA: San Andreas mobil hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Oyunun müptelası olmuş kişiler sanıyoruz hala San Andreas’ın hilelerini unutmamıştır, önümüzdeki ay tekrardan lazım olacak. HESOYAM! 🙂