Geçtiğimiz günlerde Kuzey Amerika’da çıkışını gerçekleştiren Play Station 4  beraberinde bazı sıkıntılar ile geldi. Bu sıkıntıların kronik olduğunu söyleyemeyiz ancak dikkat çekiyor elbette. Ancak her elektronik eşya çıkış dönemlerinde belli problemler yaşayabiliyor. Bu durumlarda şirketler tüketiciyi mağdur etmemeye özen gösteriyorlar kuşkusuz.Sony’de bu anlamda çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Henüz Avrupa’da çıkışını gerçekleştirmeyen PS4’ün merak edilen yanlarından biri de hangi ülkede üretileceği. Zira Kuzey Amerika’da çıkan ürünler Çin’de ki Hangfujin Yantai fabrikasında üretildi. Avrupa’da aynı fabrikada üretilen ürünlerimi kullanıcak derken bugün sosyal medyada ortaya çıkan fotoğraflar durumun farklı olacağına işaret ediyor.

ps4-japan-2

29 Kasım’da Avrupa’da satışa sunulacak olan PS4’lerden birine ait olduğu iddia edilen fotoğraflar Twitter dahil diğer sosyal medya ve sitelerde boy gösterdi. Bu fotoğraflara göre bu cihazlar Sony’nin Japonya fabrikalarında üretilmiş. ”Made in Japan’ ‘ ibaresine sahip bu konsollar akla şu soruyu getiriyor. Bu konsolların Çin’de üretilen kardeşleriyle arasında yazılım ve donanım anlamında bir kalite farkı var mı? Böyle bir olasılık düşük görünse de fabrikaların farklı olmasının ilginç bir detay olduğu kesin.

ps4-japan-1

Bu arada Multiplayer ofisine gelen Ps4’ün de Japonya üretimi olduğunu belirtelim.