ESL Pro Lig Sezon 11: Kuzey Amerika‘nın kazananı belli oldu. Evil Geniuses, Team Liquid, 100 Thieves, FURIA Esports, MIBR ve Swole Patrol takımlarının bulunduğu turnuva da kazanan isim Team Liquid oldu. 2 haftalık oynanan süreçte lig tablosunda Playoff aşamasına kalan Team Liquid, Evil Geniuses, FURIA Esports ve MIBR takımları en üstteki ikili Upper Bracket, alttaki ikili ise Lower Bracket aşamasında oynadı.

Lower Bracket maçında FURIA vs MIBR karşılaşmasını 2-0 FURIA alıyor. Ardından Upper Bracket maçında Evil Geniuses vs Liquid karşılaşmasında 2-0 Liquid galip geliyor. Böylelikle Evil Geniuses Lower Bracket grubuna düşerek FURIA ile karşılaşmış oluyor. Yeniden Liquid ile karşılaşması azmini gösteren Evil Geniuses, FURIA maçını 2-0 kazanarak kendini büyük finale taşıyan isim oluyor.

BO5 üzerinden oynanan maçta Upper Bracket lideri olarak gelen Liquid, maça 1-0 avantajlı başlıyor. İlk harita olan Dust 2‘de 16-11 kazanan Liquid, durumu 2-0 yapıyor. Bu yenilgi ile birlikte moralleri iyice düşen Evil Geniuses ekibi son maçta oynanan Vertigo haritasında, 16-9 mağlup olarak lider gelen Liquid, turnuvayı şampiyon olarak tamamlıyor.

219.000 dolarlık ödül havuzundan 90.000 dolar payını alan Liquid, 2. olarak tamamlayan Evil Geniuses ise 45.000 dolarlık paya sahip oluyor.