CCP Games düzenlediği Fanfest etkinliğinde, PlayStation 3’e geliştirdikleri Dust 514‘ten hareketle, EVE Online evreninde geçen free to play bir shooter oyununu PC için geliştirdiğini açıkladı.

dust 514Dust 514, CCP tarafından da pek başarılı bulunmayan free to play bir multiplayer FPS oyunuydu. Project Legion kod adıyla PC için geliştirilen oyun ise Dust 514’ün yeniden elden geçirilip hayal kırıklığı yaratan yanlarının törpülenmesiyle oyuncuya biraz daha sandbox’a yakın bir tecrübe sunmaya hazırlanıyor.

CCP’nin Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Sean Decker, verdiği röportajda Dust’tan öğrendiklerini uygulamayı istediklerini belirtiyor. Project Legion’ın özünde Dust ile aynı oyun olduğunu ancak temel olarak pek çok oyun ögesini elden geçirip yanlışlarını düzeltmek istediklerini de söylüyor.

Project Legion henüz geliştirme aşamasında ve oyunun çıkmama gibi bir ihtimali de henüz bulunuyor. Ancak oyun çıkacak olursa dahi Dust 514’e verilen destek son bulmayacak; ayrıca Dust 514 oynayanlar karakterlerini PC’ye taşıyabilecek.