Dünya Şampiyonası Çeyrek Finalleri net skorlarla biten karşılaşmalarla tamamlandı. Şampiyonaya doğrudan Çeyrek Finallerden katılan Royal Club Huang Zu, aşina olduğu rakibi OMG ile, Gamania Bears ise SK Telecom T1 ile karşılaştı.

Gecenin ilk karşılaşmasında rakipler, Tayvan/Hong Kong/Makau Bölgesi Şampiyonu Gamania Bears ve Kore 3.’sü SK Telecom T1 takımlarıydı. Grup maçlarında gösterdiği başarılı oyunu devam ettiren SK Telecom T1, rakibini 2-0’lık skorla geçerek adını Yarı Finallere yazdıran 3. takım oldu ve NaJin Black Swords’la eşleşti.

İkinci çeyrek final karşılaşmasında Çin Şampiyonu Royal Club Huang Zu ve Çin 2.’si OMG vardı. Birbirlerine aşina olan iki takımdan Royal Club, OMG’yi yine 2-0’la geçti ve Yarı Final’de Fnatic’le eşleşti.

5 maç üzerinden gerçekleşecek Dünya Şampiyonası Yarı Final karşılaşmaları, 28 Eylül Cumartesi sabahı başlayacak ve akşamı devam edecek canlı ve Türkçe anlatımla LoL TV’de olacak. İşte karşı karşıya gelecek takımlar ve yayın programı:

28 Eylül Cumartesi

SK Telecom T1 – NaJin Black Sword                       06:00’da

Royal Club Huang Zu – Fnatic                                  22:00’da

Karşılaşmaların tamamını Riot Jhonnie, Riot Xtreme ve Riot Lethilion’ın Türkçe anlatımlarıyla LoL TV ve League of Legends Türkiye Twitch.tv kanalları üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Canlı yayına sorularınız ve görüşlerinizle katılmak için #worlds etiketini kullanarak Twitter üzerinden mesaj atabilirsiniz.

LoL TV ve League of Legends Türkiye Twitch.tv kanalı canlı yayın bağlantıları:

·         http://tr.leagueoflegends.com/tr/loltv

·         http://tr.twitch.tv/riotgamesturkish