Bugüne kadar 1 milyona yakın oyun severi bir araya getiren GameX Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’nın 8’ncisi 5-8 Eylül 2013 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. GameX her yıl olduğu gibi yine inanılmaz şovlara, yeni oyunların lansmanlarına ve dünya çapındaki oyun turnuvalarına ev sahipliği yapacak.

Dünyanın önde gelen MOBA oyunlarından Heroes of Newerth’ün Nfinity Games sayesinde oyuncularla buluşacağı GameX, Nfinity Games’in bir diğer büyük etkinliği olan 90.000 TL ödüllü 2. Ulusal Turnuva’ya da ev sahipliği yapacak. GameX ayrıca, Legend Online ile son yıllarda büyük atak yaparak Uzak Doğu’nun parlak oyun firmalarından biri halini alan Oasis Games’in de yeni oyunlarına merhaba diyecek. Riot Games’in ülkemizde de oldukça ses getiren oyunu League of Legends’ın, EA Sports’un fenomen oyunu FIFA’nın ve Blizzard’ın RTS oyunu StarCraft II’nin de bulunacağı GameX’te, Türkiye’nin dijital oyun mağazası Playstore, 500 metrekarelik devasa alanıyla henüz piyasaya çıkmamış ünlü oyunları hediye edecek. PaybyMe ile birlikte boy gösterecek olan, World of Tanks ile dünya çapı başarıya ulaşan Wargaming ve Football Superstars ile ünlenen CyberSports da GameX 2013’e renk katacak. Yakın zamanda Warface ile piyasaya girecek olan Crytek’in yanı sıra, yıllarca Türkiye’nin en çok oynanan oyunlarından birisi olan Knight Online, EPIN ve PaybyMe tarafından Türkiye’ye getirilen Steam de GameX’in gözdelerinden olacak.

GameX Caddesi

GameX Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’nın bu yılki bir diğer konsepti ise GameX Cadde olacak. Teknoloji deneyiminizi bir üst seviyeye taşımak için, Kingston, AOC, PHILIPS, Kaspersky, Arma, Dream Harvester gibi önemli donanım ve yazılım firmaları GameX Cadde çatısı altında buluşacak. Türkiye’nin heyecanla beklediği bir diğer etkinlik, dünyanın e-spor olimpiyatları olarak adlandırılan World Cyber Games’in ülke finalleri, bu yıl 3 farklı oyunla GameX Uluslararası Dijital Oyun Fuarı içerisinde yer alacak. League of Legends, FIFA 2014 ve Star Craft II’de yarışacak olan oyuncular, 5-8 Eylül tarihleri arasında GameX’teki WCG Türkiye Büyük Finalleri’nde en iyi olmak için çalışacaklar. Turnuvanın 3 farklı oyunda kazananları ise Türkiye ekibini oluşturarak Çin’deki WCG Büyük Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak. GameX tarafından Çin’e gönderilecek olan Türkiye takımı, World Cyber Games Büyük Finalleri’nde dünyanın en iyi takımlarına karşı mücadele edecek.

Ödüller İçin Oylama Başladı

İlk kez 2012 yılında oyun sektörünün en iyilerini belirlemek adına verilmeye başlanan GameX Ödülleri, 2013 yılı için En İyi’ler listesini de halk oylamasına sundu. 4 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 21.00’ye kadar devam edecek oylamalarla oyun severlerin belirleyeceği liste; bağımsız jüri tarafından değerlendirilerek 5 Eylül 2013 Perşembe günü düzenlenecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.

10 farklı başlık altında toplanan ödüller şu şekilde sıralanıyor:

•             En İyi Yerli Oyun

•             En İyi Bağımsız Oyun

•             En İyi Oyun Yapımcısı

•             En İyi Oyun Yayıncısı

•             En İyi Oyun Müziği

•             En İyi FPS Oyunu

•             En İyi MMORPG Oyunu

•             En İyi Web Tabanlı Oyun

•             En İyi Freeto Play Oyun

•             En İyi Mobil Oyun

Sizler de en sevdiğiniz ve tutkunu olduğunuz oyunları, oyun yapımcılarını ve yayıncılarını listede zirveye taşımak istiyorsanız www.gamex.com.tr adresini ziyaret ederek oy kullanabilir ve 2013’ün En İyi’lerini belirleyebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: www.gamex.com.tr