civilization beyond earth oyun içiFiraxis’in geliştirdiği yeni Civilization oyunu Beyond Earth Mac ve Linux platformlarına da gelecek ve fiyatı 40 pound olacak. (Bu fiyat farklı bölgelerde nasıl şekillenir henüz bilemiyoruz.)

Daha önceki bir haberimizde Beyond Earth’ün bir trailer ile duyurulduğunu sizlere aktarmıştık. Şimdiki haberimizde ise yeni detaylar var. Yukarıda oyunun fiyatını ve Windows PC’nin yanında Mac ile Linux’a da geleceğini belirttik. Gelen teknik bilgiler ise oyunun DirectX 11 ile de çalışacağını ayrıca en son AMD grafik teknolojilerine optimize edilmiş biçimde gelen ilk oyunlardan biri olacağı belirtiliyor.

Oyunun mekaniklerine dair (ve aslında en çok merak ettiğimiz) bilgiler ise şöyle:

Oyuncular kültürel bir kimlik belirleyip bir lider seçecekler ve uzaya gönderilecek ilk uzay aracıyla gidecek kolonicileri destekleyecekler. Yapılan seçimler oyun esnasında sahip olduğumuz avantajları belirleyecek.

– Gittiğimiz yeni gezegeni keşfe çıkacağız ve bir çok tehlikeli arazide yeni materyaller ile birlikte saldırgan uzaylılarla karşılaşacağız. Oyuncular bu yeni gezegeni ehlileştirmek ile görevliler. Yeni şehirler ve ticaret yolları kurup halkımızı refaha ulaştırmamız gerekecek.

– Oyun gelecekte geçtiği için öncekilerden biraz daha farklı bir teknoloji sistemine sahip olacak. Seçeneklerimiz çizgisel olmayacak ve geliştirebileceğimiz 3 farklı ana teknoloji olacak. Seçtiğimiz teknolojiler, galibiyet için ulaşmamız gereken amaçları da şekillendirecek.

Yeni Quest sistemi, oyuncuların vardıkları gezegenin hikayesine uygun olacak. Yan görevler aracılığıyla oyuncuların yeni kaynaklar elde etmesi ve ünitelerini geliştirmesi desteklenecek.

– Oyunda yerleştiğimiz gezegenin yörüngesi üzerinde de etkimiz olacak. Yörüngeye yolladığımız askeri, ekonomik, bilimsel uydular aracılığıyla stratejik avantajlar elde etmeye çalışacağız.

Oyunun açıklanan bu detayları, sonbaharı iple çekmemize sebep oluyor!