Geçtiğimiz günlerde duyurulan Borderlands The Pre-Sequel hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Gearbox Başkanı Randy Pitchford oyunun Borderlands 2 kadar büyük olmayacağını, dolayısıyla fiyatlandırmanın yapılırken bu durumun da göz önünde bulundurulacağını yaptığı bir röportajında söyledi.

Borderlands the Pre SequelPC Gamer‘a verdiği röportajında Pitchford, The Pre-Sequel’in ilk Borderlands oyunundan biraz büyük, ikinci Borderlands oyunundan ise küçük olduğunu belirtti. Kısacası oyun karşılaştırıldığında ilk ve ikinci oyun arasında bir büyüklüğe sahip olacak.

Fiyat konusunda henüz kesin bir karara varmadıklarını da belirten Pitchford, oyun dünyasının fiyatlandırma politikalarını takip edeceklerini ve ayrıca The Pre-Sequel’in oyuncuya ne vadettiğini göz önünde bulunduracaklarını; ancak bundan sonra bir fiyat belirleyeceklerini söyledi.

Oyunun Borderlands 2 kadar büyük olmayışı, beni biraz hayal kırıklığına uğratmış olsa da aslında bu çok büyük bir mesele de değil. Zira Borderlands 2 alıştığımızdan daha büyüktü. İlk Borderlands oyunundan büyük olduğu düşünüldüğünde oyun yine bizi memnun edecek bir uzunluğa sahip olacaktır gibi gözüküyor. Ayrıca söylenene bakılırsa fiyat olarak da 40 dolar gibi bir rakam beklemek gayet makul bir beklenti.