Beyond: Two Souls, oyunun hayaleti Aiden’ı yönlendirecek ikinci bir kontrole imkan sağlayan “Dual Mode” özelliğine sahip olacak ve oyuncular, bir akıllı telefon ve tablet vasıtasıyla oyuna dahil olabilecek.

Gamescom’da bugün, Beyond: Two Souls’un yaratıcılarında David Cage, yaptığı bir sunumda Dual Modu basın mensuplarına tanıttı. ‘Single-player’ oyunda oyuncular, oyunun baş karakteri Jodie ve ona bağlı hayalet Aiden arasında “switch” mümkün olabilecek. Dual Modda, üçgen tuşu ile bu iki karakter arasında geçiş yapılabilecek. Bu mod, eşzamanlı oynanışa imkan vermiyor.

Oyun aynı zamanda, oyunseverlere, bütün oyunu bir iOS ya da Android telefon veya tableti bir kumanda olarak kullanarak oynamasına elveriyor. Bu fonksiyon, “Beyond Touch” (Dokunuğun Ötesi) olarak adlandırılmış. Oyunseverler, istedikleri bir akıllı cihaza ilgili uygulamayı indirip oyunun her aşamasında cihazlarının dokunmatik ekranını bir kumanda olarak kullanabilecek. Bu, aynı zamanda, Aiden üzerindeki kontrollerini switch edebilecek; ve Dual Modda ikinci bir oyuncu, Aiden’ı yönetmek için bir mobil cihaz kullananabilecek.