Reverb Publishing’in bugün yaptığı duyuruya göre Threaks’ın “musical action-advanture” oyunu Beatbuddy’nin adı Beatbuddy: Tale of the Guardians olarak değiştirildi ve 6 Ağustos günü bütün dünyada Windows PC, Mac ve Linux için çıkacak.

Beatbuddy: Tale of the Guardians’da oyuncular, altı adet dünya genelinde hareket ederek müzikal skorlar elde ediyorlar. Oyun, vatanı Symphonia’yı Prince Maestro’nun ordusundan kurtarmak için  mücadele eden Buddy (#direnBuddy) adındaki müzikal bir yaratık üzerine odaklanıyor.

Geçen ayın başlarında, Alman indie stüdyosu, ödüllü yazar Rhianna Pratchett’ın senaryo ve hikaye konusunda stüdyoya yardım amacıyla çalışmaya başlayacağını duyurdu. Pratchett, Heavenly Sword, Mirror’s Edge ve Overload serileri yanında en son, yeniden yapılan Tomb Raider için yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

“Beatbuddy, ilgi uyandıran karakterlere sahip bir oyun ve bu yeni oyunun adını ve küresel çıkış tarihini duyurmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi Threaks’ın kurucusu ve CEO’su Wolf Lang. “Oyunun büyüleyici hikayesini arıtan Rhianna Pratchett gibi yeteneklerine Austin Wintory gibi müzik sanatçılarına eşlik etmesi oyunun bir sanat eseri olup çıkmasına neden oldu.”