Son zamanlardan aldığı kararlar ve iş planlarıyla oldukça eleştirilen Nintendo’dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Bu sefer konu 2008’den beri geliştirilen ve 2012’de çıkan Nintende Wii U konsoluna gelecek indirilebilir içerikler.

Wii U‘nun beklenen satış rakamlarına ulaşamaması ve oyun satışlarının da doğal olarak yeterli seviyede olmaması firmaya sıkıntılı anlar yaşatıyor. Konsola destek veren az sayıdaki 3. parti firma da anlaşılan beklediklerini bulamadı.

Warner Bros. Interactive Entertainment, Batman Arkham Origins için planlanan Wii U indirilebilir içeriklerini iptal etti. Bunun üzerine Nintendo Season Pass satın alan kullanıcılarına paralarını iade etmeye başladı. Bu iptalin gerekçesi açıklanmasa da aklımıza gelen ilk tahmin oyunun bu platformdaki düşük satış rakamları olabilir.

Bu konsolun başına gelen ilk iptal olayı değil. Konsola ilk günden beri en büyük desteği veren 3. parti şirket olan Ubisoft, Assassin’s Creed oyununun ek paketlerini bu konsolda satışa sunmamıştı. Ayrıca Injustice oyununun indirilebilir içerikleri de diğer platformlardan çok uzun süre sonra bu konsola gelmiş ve kullanıcılardan eleştiri almıştı. Henüz doğrulanmayan son bomba ise, Watch Dogs‘un Wii U sürümünün iptal olma ihtimali. Bu durum karşısında Wii U sahiplerinin tutumunun ne olacağı ve ürünün geleceği merak konusu.

batman_arkham_origins_video_game-wide