borderlands2
Biz oyuncular için dedikodular hep heyecan verici olmuştur, ancak bu seferki daha bir heyecan verici. Bu sefer sızan haber, 2K Avustralya ekibinin yeni bir Borderlands oyunu geliştirdiği yönünde.

Söylenene göre oyun Borderlands ile Borderlands 2 hikayesinin arasındaki beş yıllık boşlukta geçecek ve Xbox 360, PS3 ve PC için geliştirilecek. Oyunun bu yıl içerisinde çıkacak olması da kulağımıza çalınan bilgiler arasında! 2K games cephesinin resmi bir açıklama yapmaktan kaçınması da “sükut ikrardan gelir” lafını hatırlatır yönde.

Söylenene göre oyun, Borderlands evrenine ait Elpis isimli ayda ve Hyperion’un H şeklindeki ay üssünde geçecek. Oyuncuların canlandıracağı karakter de Handsome Jack adına bir artifact’i aramaya çıkan askerler olacakmış gibi gözüküyor.

Athena the Gladiator, Wilhelm the Enforcer, Nisha the Lawbringer ve Fragtrap -askeri bir claptrap- olmak üzere 4 yeni karakterin olduğu da sızan bilgiler arasında. Tüm bunlarla beraber oyunculara kullanabilecekleri bir jetpack sunulacağı ve OX-Kits şeklinde oksijen bulmak zorunda oldukları da söyleniyor.

Lazer silahları ve Cryo sınıfı silahlar (Buzul kullanan silahlar olsa gerek) yeni gelecek silah türleri arasında bulunuyor.