Güncelleme: The Wall Street Journal’ın kendi kaynaklarından edindiği bilgilere göre, YouTube ile Twitch arasındaki anlaşmada hâlâ pürüzler gideriliyor.

The Wall Street Journal’ın haberine göre taraflar anlaşma üzerinde çalışıyorlar fakat henüz anlaşmada erken aşamada olduklarını anlaşmanın eli kulağında olmadığı belirtiliyor. Ayrıca potansiyel satın alımın fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Haberin İlk Hali: Google’ın sahibi olduğu YouTube’un, oyun stream sitesi Twitch’i satın almak üzere 1 milyar dolardan daha fazlasını gözden çıkardığı söyleniyor. Bilginin, anlaşmaya yakın olan kaynaklardan geldiği iddia ediliyor.

twitchHaber, Todd Spangler’ın Variety’de yazdığı yazıdan sonra jet hızında internette yayılmaya başladı.

Kaynakların söylediğine göre yapılan teklif tamamen nakit olarak yapılmış ve en kısa sürede de duyurulacak. Eğer satın alma işlemi tamamlanırsa YouTube’un 2006’da 1,65 milyar dolar ile satın alınmasından bu yana yapılan en büyük satın alım olacak.

Şimdilik hem YouTube hem de Twitch temsilcileri konu hakkında bir yorum yapmaktan kaçınıyorlar.

Öte yandan The Verge‘e konuşan bir kaynak da, Microsoft’un da Twitch’i almayı düşündüğünü, ancak Twitch yönetiminin daha uyumlu olacağı gerekçesiyle YouTube ile görüşmeyi tercih ettiklerini belirtti.

Bu satın alımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini, gerçekleşirse de kullanıcı için ne kadar olumlu olacağını hep birlikte yakın gelecekte göreceğiz…