Ubisoft yeni bir Tetris serisi için kolları sıvadığını duyurdu. Evet yanlış duymadınız, yeni nesil bir Tetris geliyor! Sadece Xbox One ve Playstation 4 için çıkacak oyun hakkında şu an için herhangi bir detay bulunmamakta. Bilinen tek bilgi de çıktığı an itibariyle PSN ve Xbox Live’dan dijital olarak indirebileceğimiz oldu. Ubisoft ve The Tetris Company’nin ortaklığıyla geliştirilen oyun 2014’e çıkması bekleniyor. Ayrıca The Tetris Company, Ubisoft’un yapım için en iyi Tetris oyunu olacağına inanıyor.

7’den 77’ye her insanın hala oynadığı tetris serisinin 30. yıl şerefine çıkacak oyun yeni nesile göre yapılacağı gerçekten çok ilginç. Daha şimdiden hakkında atılan teoriler genellikle online olarak internet üzerinden oyuncularla kozlarımızı paylaşacağımız, hatta hikaye bile içereceği düşünülüyor. Ubisoft’un bu radikal kararlarla ne yapacağını merakla bekliyoruz!

tetris_00339309

İstedikleri kadar Tetris çıkarsınlar, küçükken elimizden düşürmediğimiz eski usul çakma modellerden aldığımız zevkin yerini biraz zor alırlar. Ah o zamanlar yok mu ?

 

9999-OYUNLU-SUPER-MODEL-MUZIKLI-SESLI-TETRIS__54973028_0