Bağımsız geliştiriciler korku oyunlarını sevmiş görünüyor.Yapımcılar platform oyunları dışında genelde bu türe yönleniyor ve anlaşılan oldukça da ilgi görüyor. Bu yolda giden bir diğer geliştirici HKFiftyOne Games Quadrant‘ı duyurdu.

Oyunun hikayesi 1979 yılında geçiyor. Ay görevinden dönen Apollo beraberinde dehşeti de gezegenimize taşımıştır. Tabi bunun ne olduğunu oyunla birlikte biz çözeceğiz.Yapımcı HKFiftyOne Games oyunun birden fazla çizgisel hikayeye sahip olduğunu ve oyun içinde yaşanacak twistler ile bu hikayeler arasında gidip geleceğimizi söylemiş. Tam anlamı ile ne demek istediklerini anlamasak ta umarız güzel birşeydir.

Quadrant bu yılın Ağustos ayında PC için çıkışını gerçekleştirecek. Oyun grafik olarak çok büyük şeyler vaat etmese de atmosfer ve sesleri yeterli olursa iyi bir oyun olarak karşımıza çıkabilir.

Oyun için iki video yayınlandı. İlk videoda darmadağın ve kanlı bir ofiste kendimizi bulurken bizi garip bir şeyin bizi kapıda karşıladığını görüyoruz.

İkinci videoya baktığımızda Ay görevine ait gerçek görüntüler eşliğinde oyunun geçeceği mekanları ufak ufak görmekteyiz.