Ülkemizdeki kaderi henüz kesinlik kazanmasa da en az Ps4 kadar heyecanla beklenen Xbox One için oyunseverler 22 Kasım tarihini iple çekiyor. Kinect desteği zorunlu olan yeni Xbox,oyun editörleri dışında elbette teknoloji ile ilgilenen site ve dergilerin de inceleme süzgecinden geçiyor.

Popular Science dergisi yeni Xbox One’ı inceledikten sonra,Kinect’e ”En iyi Yeni Ürün” ödülünü layık görmüş. Buna gerekçe olarakta Kinect’in çok başarılı bir ürün olduğu belirtilerek, tüm ışık koşullarında vücut hareketlerini doğru bir şekilde izleyebilme, iskelet haritasını doğru çıkarabilme ve kas hareketlerini doğru yorumlayabilme kabiliyetlerini göstermiş. Bu aslında XboxOne’ın ilk ödülü değil. Daha önce Popular Mechanics tarafından 2013 yılının en yenilikçi ürünü seçildi. Kinect’in kazandığı ”yeni ürün” ödülü çerçevesinde diğer kazanan oyun donanımları ise Oculus Rift ve Nvidia Shield isimli taşınabilir konsol oldu.

New XBOX ONE

 

XboxOne Amerika’da Black Friday olarak adlandırılan alışveriş çılgınlığının yaşandığı  22 Kasım günü 13 bölgede aynı anda satışa çıkacak.

2 Comments