Geçtiğimiz ocak ayında, IO Interactive Hitman fanlarına bir açık mektup yazmıştı ve biz de sizlerle o mektubu paylaşmıştık. O mektuptan bu yana aylar geçti ve şimdi ise yeni Hitman oyununa ait bir adet konsept görseli yayınlandı.

hitman konsept görseliYukarıda gördüğünüz görselin yayınlandığı blog gönderisinde bir takım bilgiler de paylaşıldı.

IO Interactive, E3 2014’te oyuncuların beklediklerine yönelik spekülasyonlara “Görmek istediğiniz bir şeyi görememek büyük hayal kırıklığı yaratır…” diyerek, Hitman’in E3 2014’te gösterilmeyeceğini takipçilerine bildirdi.

Bunun sebebini ise tüm zamanlarını ve enerjilerini oyunu geliştirmeye yöneltmeleri ve hazır olmayan bir şeyi göstermek istememeleri olarak açıkladılar.

IOI’dan gelen bir güzel haber ise oyun içinde egzotik ve detaylı mekanlar yaratmak konusunda ciddi bir biçimde ilerleme kaydetmiş olmaları. Yukarıda gördüğünüz görsel de bunun kanıtlarından biri. Gördüğünüz yer Orta Avrupa’da bulunuyor ve gördüğünüz binanın içini dışını tamamen gezebiliyor olacaksınız. Binanın Hitman Absolution’da bulunan binalardan çok daha büyük olduğu da not düşülüyor.

Efsanevi tetikçimiz Agent 47’den haber duymak, bizi de hayli mutlu ediyor. Umarız E3 2014’te oyunu görmesek bile birkaç ayrıntı daha bizlerle paylaşılır…