Microsoft’un bol Tv’li Xbox One duyurusundan sonra anlamıştık ki yeni konsolun tek derdi oyun değil. Cihaz özellikle Amerikalılar için tam anlamı ile bir eğlence sistemi haline gelecekti.

Microsoft’un Xbox kanadı, The Walking Dead ve Breaking Bad gibi dizileri ile tanınan Amerikan Kablolu TV Kanalı AMC’den yapımcı Ari Mark‘ı transfer etti. Açıklanana göre Mark Xbox’ın video bölümünde çalışacak. Mark’ın görevi ”unscripted video” yani herhangi bir yazılı içeriğe bağlı olmadan hazırlanan videoların yapımcısı olmak. Kısacası Xbox One’da kullanıcılar sadece özel diziler değil özel reaility ve talk showlarda görebilirler. Zira Ari Mark AMC kanalında da buna benzer bir görevde bulunuyordu. Kendisi The Walking Dead’in yayınının ardından bölüm hakkında konuşmalar yapılan Talking Dead ve The Pitch and Comic Book Men isimli show programlarının yapımcısıydı.

Xbox One gerçekten de bir multimedya cihazı olacak gibi ancak bizim bu özelliklerin çoğunu bölge farklılığı nedeni ile kullanamayacak olmamız bir handikap olmaya devam ediyor.

xboxvideo