Geleceğe Atla olarak bildirilen kampanyanın yeni nesil konsollara geçiş için en iyi zamanın bundan daha iyisinin olamayacağını belirten Microsoft, 28 Şubat 2014’den itibaren Xbox One için indirime girecek. Ayrıca bugün için ön sipariş verenler Xbox One’nın yanı sıra Titanfall’a da sahip olacak. Bu konudaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Xbox One piyasaya girişini yaptıktan yalnızca 3 ay sonra ilk fiyat indirimini yaptı. Xbox 360 için yapılan ilk indirim ele alındığında daha erken bir fiyat indirim yaşandı. Şuan itibariyle Xbox One PS4’ten daha ucuz. Xbox UK Pazarlama Direktörü Harvey Eagle yaptığı açıklamada ise; “Bu indirimi ilk rakamlardan istediğimiz geri dönüşü alamadığımız için yapmadık. Piyasaya çıkacak olan Titanfall’a özel sermayeyi hareketlendirmek ve oyunculara daha cazip seçenekler sunabilmek adına yaptık. Titanfall’ı yeni nesil konsolda oynamak isteyenlere cazip bir teklif sunarak Xbox One’da sahip olabilmelerini sağladık. Böylece sadece konsola sahip olmayacaklar aynı zamanda Titanfall’a da sahip olacaklar bu durum oyuncuların yeni nesil konsol deneyimi yaşamaları için de ön ayak olacak. Böylece en iyi fiyatı biçerek oyuncuları Xbox One ve Titanfall ile buluşturmak istedik.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde PS4’ün 5 milyon barajını geçtiğini duyurmuştuk. Haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Bunun üzerine Microsoft geride kalmamak için kampanyalarla en büyük rakibini yakalamanın peşinde. Sizce Xbox One, PS4’ü yakayabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.