Düzeltme ve Özür: Aşağıda haber içinde “Xbox One’ın dünya çapında satışlarının 5 milyonu aştığını” söylediğimiz ifade yanlış. Yabancı kaynaktan edindiğimiz bu haberi sizlerle paylaşırken dikkatsizliğimin sonucu, yaptığım İngilizce hatasından ötürü böyle bir yanlışlığa sebebiyet verdim. Haberin esası, Xbox One’ın perakende satış yapan mağazalara 5 milyon adet dağıtıldığı şeklinde olmalıydı. Dağıtılan bu rakamın ne kadarının oyuncular tarafından satın alındığına dair henüz bir bilgimiz yok. Yaptığım bu hatadan ötürü siz Multiplayer takipçilerinden özür diler, aynı hatanın tekrarlanmaması için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim.

Dünkü haberimizde Playstation 4 satışlarının 7 milyonu geçtiğini sizlerle paylaşmıştık. Bugün de Microsoft, Xbox One’ın dünya çapındaki satışlarının 5 milyonu aştığını bildirdi.

XBox and Playstation signs at Electronic Entertainment ExpoXbox Pazarlama Strateji ve İşletme Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, konsolun çıkışından bu yana perakende olarak 5 milyondan fazla sattığını bildirdi. NPD verilerine dayalı olarak mart ayında 311.000 adet Xbox One satıldığı ve bu süre içerisinde Titanfall’un ABD’de en çok satan oyun olduğu da bildirildi.

Xbox One satış rakamı olarak Playstation 4’ten 2 milyon adet kadar geride geliyor gibi gözüküyor. Bu durum Microsoft tarafından hayal kırıklığı yaratmış mıdır bilemiyoruz, ancak Xbox One satışlarının, Xbox 360’ın aynı sürede satılmış rakamlarıyla karşılaştırıldığında, daha fazla olmasından memnun olduklarını belirtmekten çekinmiyorlar.

Yayınlanan diğer rakamlar ve ayrıntılı bilgi için Xbox’un sitesine buradan ulaşabilirsiniz.