Şu sıralar PS4’ün en popüler uygulamalarından biri olan Twitch ile oyunları canlı yayınlayabilme özelliği daha önce de duyurulduğu üzere, Xbox One içinde gelecek. Konsolun çıkışı ile beklenen bu özelliğin daha sonra yeni yıl ile kullanıcılara sunulacağı belirtilmişti. Ancak son bilgiler bunun için biraz daha beklenmesi gerektiği yönünde.

Twitch’e atılan bir Tweet’da bu özelliğin ne zaman aktif olacağı sorulduğunda kendilerinin de bu konuda Microsoft’u bekledikleri cevabı verildi. Şu anda Microsoft kanadından bir gelişme olmadığını belirten Twitch birkaç ay daha beklenmesi gerektiğini ve bu özelliğin yakında bir güncelleme ile kullanıcılara sunulacağını ifade etmiş.

Şu anda Xbox One’da hali hazırda bir video paylaşma sistemi bulunuyor. Kullanıcılar videolarını düzenleyip Xbox Live’da yayınlayabiliyorlar. Ancak Twitch özelliğinin PS4 cephesinde fazlaca sevilmesi üzerine Xbox kullanıcıları da sabırsızlanıyor gibi.

TwitchTV

One Comment

  • caner dedi ki:

    twitch`da neyi bekleyecekler tam olarak? video stream icin mi? cunku xbox one sahibiyim ve twitch var baskalarinin videolarini izleyebiliyorum