Konsol savaşları tüm hızıyla devam ediyor. Sizlere buradaki haberimizde de verdiğimiz üzere, Playstation 4 çıktıktan 18 gün sonra 2 milyon adet satışı geçmişti. Benzer bir haber Xbox One için de geldi. Microsoft’un resmi olarak yaptığı açıklamaya göre Xbox One satışa çıktığı tüm ülkelerde 18 gün içerisinde 2 milyon adetin üzerinde satış gerçekleştirdi.

“Fanlarımızdan gelen pozitif geri dönüşler karşısında alçak gönüllükle eğiliyoruz. Xbox One’ın bütün dünyada rekor kırarak 2 milyon adet satış rakamına ulaşması bizleri heyecandan titretti. Çoğu satış noktasında Xbox One tükendi.” diyen Xbox pazarlama başkanı Yusuf Mehdi, cihazın çıktığı günden bu yana Xbox Live üzerinden 1 milyon adet alışveriş yapıldığını da söyledi. Ayrıca Xbox One’larına kavuşan kullanıcılar cihazı toplamda 83 milyon saat kullanmış durumdalar.

Her iki konsol üreticisinin de açıklamalarına baktığımızda şimdilik veriler konsol savaşının birbirine çok yakın sürmekte olduğunu gösteriyor. Bakalım 2014 bizlere ne gösterecek?

xboxone2