League of Legends Worlds 2016’da son viraja girildi. Son dört takım, Büyük Final’de yer almak için tüm hünerlerini sergileyecek. Son dört takım arasında üç tane Kore temsilcisi yer alırken, bir tane Avrupa LCS temsilcisi bulunuyor.

Geçen sene bu rakamlar ikiye iki şeklinde paylaşılmıştı. Bu sene Kore’den katılan tüm takımlar Yarı Final’e gelme başarısı gösterdi. İlk Yarı Final mücadelesi ROX Tigers ile SKT T1 arasında gerçekleştirilecek. Geçen senenin Finali’nde karşılaşan bu iki takım bu kez Yarı Final’de kozlarını paylaşacak. Bu demek oluyor ki takımlardan biri geçen seneki başarısını yakalayamayacağı kesinleşecek.

Erken Final niteliğinde geçecek olan ve tüm dünyanın gözünün üzerinde olacağı Yarı Final karşılaşması 22 Ekim günü 01.00’da gerçekleşecek. İkinci Yarı Final mücadelesinde ise Worlds 2016’nın en forma takımları olarak göze çarpan Samsung Galaxy ile H2k Gaming takımları arasında gerçekleşecek. Bu mücadele de 23 Ekim günü 01.00’da oynanacak. Samsung Galaxy, 2014’teki şampiyonluktan sonra uzun bir süre yüksek performans göstermemişti. Bu yıl iyi bir toparlanma süreci yaşayan ekip, yeniden Final için mücadele edecek.

Yarı Final karşılaşmaları ile birlikte turnuva bir kez daha mekan değiştiriyor. Yarı Final karşılaşmaları Madison Square Garden New York City, New York’ta oynanacak.

Worlds 2016 Yarı Finaller

Worlds 2016 Yarı Finaller