Dünyanın önde gelen ücretsiz online oyun geliştirici ve yayıncılarından Wargaming, merakla beklenen uçak savaş MMO’su World of Warplanes’in çıkış tarihinin 12-13 Kasım’a ertelendiğini duyurdu. Oyunun dünya genelindeki çıkışı, farklı bölgeler için bu iki günde gerçekleşecek. Erteleme ile birlikte World of Warplanes’in, oyunculara ilk günden itibaren daha zengin ve yoğun bir multiplayer deneyimi sunması bekleniyor.
World of Warplanes Global Operasyonlar Direktörü Vlad Blazerov, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Mükemmel bir oyun çıkarmak istiyoruz. Bunun için de World of Warplanes’in ihtiyacı olduğuna inandığımız son rötuşları yaptığımızdan emin olmamız gerek. Kazandığımız bu ekstra zaman, geliştirici takımın oyun dengesini mükemmelleştirmesini ve her özelliğin çok iyi çalışmasını sağlayacak.
World of Warplanes’in final sürümü yayınlandığında, beta sürecinde kazanılan deneyim puanları sıfırlanmayacak. Toplanan deneyim puanları da, katılım ve geribildirimlerini ödüllendirmek adına 5 farklı ülkenin düşük-seviye uçaklarını kullanan pilotlar arasında eşit olarak dağıtılacak.