seriously-world-of-warcraft-the-magazine-hits-the-shelves

 

World of Warcraft uzun yıllardır bizimle beraber ve gerçek parayla satış yaptığı dükkanını açtığından beri çok sayıda ürünü satışa çıkardı. Bunun dışında belirli bir ücret karşılığında sağladıkları bir takım “servisler” de mevcut ve bu servisler ile ilgili en son sızan bilgi karakterinizi direk olarak 90. levele getirmek…

Sızan görsellerde görülen 60 dolar karşılığı karakterinizi 90. level yapabiliyor olmanız, oyuncular arasında epey tartışıldı. Tartışmalardan Blizzard’ta rahatsız olmuş olacak ki Kreatif Direktör Alex Afrasiabi WoW’un pay to win olma yolunda olmadığını belirtmek durumunda kalıyor.

“Oyun tasarımı işinin yarısı, güven üzerine kurulu. Bizim oyuncu tabanımız  da bize kesin olarak güveniyor ve oyuncu ile geliştirici arasındaki bu güven, bozmak isteyebileceğiniz bir şey değil. Pay to win, bu güveni bozar.” diyen Afrasiabi Blizzard’ın pay to win meselesine bakışını bu şekilde açıklıyor.

2 Comments

  • W84ME2JOIN dedi ki:

    Bence oyun pay to win olmasa bile pay to play olduğu için artık wow dönemi bitti

  • Eren Şahin dedi ki:

    pay to play bence olmalı. ya cidden bir oyuna para veriyor ve bu paranın karşılığını aldığınızı hissediyorsanız paralı olması sizin için hiçbir şey ifade etmiyor, oynuyorsunuz. blizzard kaliteli bir firma, bu piyasanın belkide en kalitelisi, o yüzden sahip olduğu kemik kitlesi hiçbir zaman azalmaz.