Dünyanın önde gelen ücretsiz online oyun geliştirici ve yayıncılarından olan Wargaming, bugün popüler taktik, aksiyon oyunu World of Tanks için yeni bir çatışma tipi ve yeni bir Alman tank destroyer sınıfını içeren güncellemeyi duyurdu.

“8.9 güncellemesi, oyunun rekabet yönünü daha da güçlendirecek Takım Savaşları modunu getiriyor” diyen World of Tanks yapımcısı Mike Zhivets, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu yeni savaş modu tankçılara takım oluşturma, taktik yeteneklerini geliştirme ve benzer deneyim seviyesine sahip oyuncularla savaşma  fırsatı verecek.”

8.9 güncellemesi aynı zamanda Tier 4’den başlayıp Tier 10’a kadar devam eden yeni bir sınıf Alman Tank Destroyerlerini de içeriyor. Bu yeni sınıf şanlı zırhlılar arasında Sovyet t-34 tanklarıyla savaşmak için üretilen Marder III; ağır zırhlı tankları yok edebilen Tier 6 Nashorn bulunuyor. Son derece dayanıklı Waffenträger auf E 100 de, 360 derecelik bir atış alanına sahip makineli yuvasıyla birlikte Almanların en üst seviye Tank Destroyer’i olarak savaş alaınında yerini alıyor.

8.9 güncellemesi son olarak, Kuzey Amerika temalı “Northwest” savaş alanını ve Erlenberg için Karşılaşma savaş modunu içeriyor.