HABERLER

World Of Darkness İptal Edildi!

By 15 Nisan 2014 Haziran 6th, 2018 No Comments

CCP Games yapımcılığını üstlendiği MMO oyunu World of Darkness’ın iptaline karar verildi. Bu karar, yayıncının Atlanta stüdyosundan 56 kişinin işini kaybetmesine neden oldu.

worldofdarknessŞirketin CEO’su Hilmar Veigar Pétursson konu hakkında açıklamaları ise şöyle;

World of Darkness projesini bitirme kararı almak hayatım boyunca aldığım en zor karar oldu. Ben her zaman bu sanal evrende edinilmiş deneyimleri sevdim ve oyun konusundaki fikirleri gerçekleştirmeye yardımcı olan ve yıllar boyunca tutkuyla çalışarak mümkün olmasını sağlayan ekiple birlikte çalışmaktan onur duydum. Bu ekipte yer alıp World of Darkness için zamanını harcayan herkese özel teşekkürlerimi sunarım. CCP Games asla bu emeklerin karşılığını unutmayacak asla bu çalışanları unutmayacak. Her zaman iyi olmalarını temenni edeceğiz.

Hayranlarımız ve müşterilerimiz içinse gerçekten üzgünüm. Kapsamlı bir fantezi dünyası kurmayı hayal ederek başladığımız bu projeyi sonlandırmak zorunda kaldık. Çabalarımızın yetersiz kalması sonucunda oyunun iptaline karar verdik. Umarım bir gün bunu telafi etme şansımız olur.”

Oyun ilk olarak CCP tarafından Kasım, 2006’da duyurulmuştu. Çağdaş bir vampir simulatörü olarak lanse edilmişti. 2010 yılında ise oyunun çıkış yapacağı söylenmişti. Oyunun gelişimini üstlenen Atlanta stüdyosunda gerçekleşen aksiliklerin yanı sıra  %20 işçi azaltımı ile birlikte etkilenen oyun için kaçınılmaz son gerçekleşti ve iptal kararı alındı.