Microsoft’un güncel işletim sistemi Windows 8 Metro arayüzü ile pc ve mobil cihazlar arasında tıpkı Apple’ın IOS’u gibi bir eko sistem kurmak amacı ile geliştirilmişti. Ancak dokunmatik bir ekrana sahip olmayan Pc kullanıcıları bu yeni arayüzü biraz yadırgamıştı. Pc oyuncuları tarafına baktığımızda ise bu kesimin hala favori işletim sisteminin Windows 7 olduğunu istatistikler göstermekte.

2012 yılının son çeyreğinde çıkan Windows 8’in üzerinden fazla bir süre geçmeden Windows 9’u görmemiz muhtemel. Zira dedikodularda Microsoft’un Nisan 2015’te Windows 9’u piyasaya süreceği ve bu yıl düzenlenecek BUILD 2014 etkinliğinde yeni işletim sistemini duyuracağı belirtiliyor. Windows 9 ile geleceği belirtilen özelliklerden biri de geliştirilmiş Metro arayüzü.Hem mobil hem de Pc için çıkacak olan bu işletim sistemi bakalım hayatımıza neler katacak.

Windows81_3

 

2 Comments

  • tyux89 dedi ki:

    Pek şaşırılacak bir şey değildi.Zaten mobil cihazlarda bu tarz eklentiler aranan bir özellik… ama ne kadar etkin ve sorunsuz çalışacağı merak konusu oluyordu.artık vr arayüzlü işletim sistemleri sanırım bir sonraki nesil olacak.

  • Ayberk Ulu dedi ki:

    Saçmalık , Daha Windows 8 Oturmadı . Ama windows 8 gibi başarısız ve oyuncular tarafından tercih edilmeyecek birşey olmazsa tabiki iyi olur