Ubisoft, Watch Dogs‘un yeni nesil konsollardaki grafik farkını ve Xbox 360 ile Playstation 3’e Decryption multiplayer modunun gelmeyeceğini açıkladı.

Watch-Dogs-2Yapılan açıklamaya göre Watch Dogs; Playstation 4’lerde 900p çözünürlük ile, Xbox One’larda ise 792p çözünürlük ile çalışacak. Her iki konsolda da 30 fpslik bir performans görülecek. Bu resmi açıklama, ortalarda dolaşan dedikoduların ardından Ubisoft tarafından resmi olarak yapıldı.

Watch Dogs Yaratıcı Direktörü Jonathan Morin konuyla ilgili “Çözünürlük sadece bir numaradır, fps de sadece bir numaradır. Bu numaralara takılmaktansa oyuncuya yaşatmak istediğimiz tecrübeye odaklandık.” diyor.

Watch Dogs gibi açık dünya oyunlarında stabil bir fps kadar, hareketlilik, keşfetme ve çevrenin ifade edilebilmesi de önemli diyen Morin’e bu bakış açısıyla katılmamak mümkün değil.

Ancak hemen her meselesi gibi grafik meselesi de bir süredir yılan hikayesine dönen Watch Dogs’u alıp oynamadan artık bu gibi değişikliklerin iyi mi kötü mü olduğunu söylemek imkansız bir hâl aldı.

Bununla beraber eski ve yeni nesil konsollar arasındaki bir takım farklar da açıklandı. Örneğin eski nesilde single player modunda bazı alanlarda etrafta daha az npc görmemiz olası.  Multiplayer modunda ise eski nesilde etrafta serbestçe koşturabildiğimiz mod olan Decryption modunun olmayacağı belirtildi.