2012 E3‘ün tartışmasız en büyük bombası olan Watch Dogs ertelemeler ile geçen geliştirme sürecinden sonra nihayet Mayıs sonunda oyun severler ile buluşacak. Fakat 2012 E3’te bize gösterilen oyun ile karşımıza çıkacak olan oyun acaba aynı mı olacak? Aradan geçen 2 yıllık geliştirme süreci içinde oyun neleri feda etmek zorunda kaldı?

Öncelikle gelin 2012 E3’te hepimizi kendine hayran bırakan o videoyu bir izleyelim.

Ardından dün yayınlanan oyunun hikaye videosunu seyredelim.

İlk videonun hangi platformdan alınmış olduğunu bilemiyoruz ama ikinci videonun PS4 veya Xbox One‘dan alınmış olduğunu tahmin etmek güç değil. Özellikle ilk videonun 1:05’inci dakikasında adamımızın salına salına yürümeye başladığı şehir ile ikinci videoda gördüğüm şehir arasında hemen göze çarpan bir farklılık var. İlk videoda rüzgar eşliğinde uçuşan tozlar ve teneke kutuları bir kenara bıraksak bile iki video arasında özellikle ışık efektleri ve gölgelendirme arasında bariz bir fark görünüyor. İlk videonun 7. dakikasında başlayan çatışmadaki patlama ve alev efektlerini yeni videoda görmek pek mümkün değil.

Kısacası Watch Dogs 2 sene önce gösterilen versiyondan uzak bir görsellik sunuyor ama bir önceki nesilde kaldığını söylemek de haksızlık olur. Aşağıda oyun için yapılmış oynanış videolarının tamamını bulabilirsiniz. Hoş bu videoda bir araya getirilmiş videolarda görünen oyun da değişmiş olabilir.Eğer Ubisoft, erteleme sonrası çok radikal bir karar ile oyunu iyice kırptıysa bir başka Ubisoft oyunu olan Division için de endişelenmenin vakti gelmiş demektir.

One Comment

  • Barış Can KURT dedi ki:

    İlk oynanış videosundaki fizik motorunun gerçek olamayacak kadar iyi olduğu bariz. Çarpışma ve patlama sahnelerindeki detaylara bakınca anlaşılıyor. Görsel bir şov hazırlamışlar.