InXile Entertainment tarafından geliştirilen kıyamet-sonrası (Post-apocalyptic) RPG oyunu Wasteland 2‘nin açılış filmi yayınlandı.

wasteland 2 2Filmde arşiv görüntüleriyle beraber, yeni çekilmiş live-action görüntüler bulunuyor. Filmde yüzeysel olarak, bildiğimiz dünyanın nasıl nükleer savaş ile yok olduğuna değiniliyor ve yeni dünyanın kahramanları Rangerlar oyuncuya tanıtılıyor. Rangerların masumları suçlulardan, tarikatçılardan ve yamyamlardan nasıl koruduğu anlatılıyor.

Bilmeyenler için özetlemek gerekirse Wasteland 2, 1988 yılında Interplay Entertainment tarafından çıkarılmış olan Wasteland”in devam oyunu. Wastelend, Fallout serisini büyük ölçüde esin kaynağı olmuş başarılı bir oyundu.

Wasteland 2, Kickstarter’da 900 bin dolar hedefiyle yola çıkmış ve 3 milyon dolar toplayarak ciddi bir başarıyla imza atmıştı. Oyunculardan bu derece olumlu bir geri bildirim alınınca, oyunun çıkış tarihi Ekim 2013’ten daha ileri bir tarihe ertelendi. Çünkü aldığı destek sayesinde oyunun içeriği daha da genişleyebiliyordu.

Oyunun yeni çıkış tarihi Ağustos 2014’ün sonu olarak belirlendi ve PC, Mac ve Linux işletim sistemlerinde oyuncuyla buluşacak.