Daedalic Enternainment’ın Gollum‘u temel alan oyunu ve Amazon‘un MMO Lord of The Rings oyunundan sonra bir Lord of The Rings oyunu da mobile geliyor. Warner Bros., Netease ortaklığıyla geliştirdikleri Lord of The Rings: Rise to War oyununu duyurdu. Lord of The Rings üçlemesinden ikonik karakterleri, yerleri içerecek ve Sauron‘un ilk yenilgisi ile başlayıp Gandalf, Galadriel, Elrond, Bilbo ve Frodo‘nun ölümsüz topraklara göç etmesiyle sona eren Üçüncü Çağ’da geçecek olan bu oyunla ilgili Warner Bros. Interactive Entertainment başkanı David Haddad şunları söyledi:

“NetEase ile Lord of The Rings: Rise to War için oyunculara aradıkları zengin evrendeki mobil deneyimi sağlayabileceğimiz harika bir ortaklığımız var. Bu uyarlama, oyuncuların savaşta stratejik becerilerini kullanırken Orta Dünya’nın ikonik ayarlarını ve karakterlerini keşfetmeleri için yeni fırsatların kilidini açacak.”

Oyunun tanıtım resminde Sauron‘un orduları tarafından işgal edilen Minas Tirith şehri bulunuyor. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmamakta.