Ödüllü video oyunu geliştirici ve yayıncısı Wargaming, şirketin 15. yıldönümünde Kuzey Amerika’ya açtığı yeni ofisini duyurdu. Firma, bu esnada yeni oyun ve projeler için yaptığı gelecek planlarına da ışık tuttu.
Austin’de (Texas) açılan yeni ofis, Wargaming’in Üretim, Ana Teknoloji ve Küresel Ticaret Merkezi olacak. Şirketin tasarım ve üretim aşamalarında koordinasyon, analiz, yönetim ve destek konularından sorumlu olacak olan yeni birimin, bunların yanı sıra takımlar ve global stüdyolar arasındaki bağın ve iletişimin güçlenmesi için de katkıda bulunacağı açıklandı.
Global genişlemesini sürdüren Wargaming, Total Annihilation ve Master of Orion isim haklarını satın aldığını da resmi olarak duyurdu.
Wargaming CEO’su Victor Kislyi, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Total Annihilation ve Master of Orion, strateji dünyasının başarılı iki klasiği. Henüz bir şey söylemek için çok erken. Ancak pek çoğumuzun oynayarak büyüdüğü bu oyunlara yeniden can vermeyi dört gözle beklediğimizi söyleyebilirim. ”
Ek olarak, firmanın uçak savaş MMO’su World of Warplanes’in İngiliz uçak serisine piyasaya çıkmadan önce kavuşacağı açıklandı.
World of Warplanes Global Operasyonlar Direktörü Vlad Belozerov da, bu konu hakkında şu açıklamalara yer verdi: “İngiliz mühendisler, bir uçak savaş oyununda bulunması gereken pek çok ikonik savaş uçağı tasarladılar. Spitfire, Blenheim F ve Javelin gibi efsane savaş uçakları, inanıyoruz ki oyuna daha fazla derinlik; oyunculara ise daha iyi bir deneyim sunacak.”