Vin Diesel’in canlandırdığı bıçkın delikanlı Dominic Toretto, James Wan’in yönettiği ve beklenen gişe başarısına layıkıyla ulaşan serinin son filmi Furious 7’da da, filmler boyunca sarfettiği “özlü sözler” geleneğini bozmadı ve bizim Survivor Turabi’nin ciddi bir rakibi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu!

4489566-2514372149-Domin

TheWrap dergisi, Dom karakterinin 6 film boyunca (Vin Diesel, ‘2 Fast 2 Furious’da yer almamıştır) bir filozof edasıyla sarfettiği o zihin açıcı, ufuk genişletici 10 sözünü derlemiş ve bir liste hazırlamış. Biz de bu listeyi siz F&F hayranı okuyucularımızla paylaşmamız gerektiğini düşündük.

İşte TheWrap’in listesi:

  1. “Ben hayatımı çeyrek millik zaman dilimlerinde yaşıyorum. Ne ev kredisinin, ne deponun, ne takımımın, ne de diğer saçmalıkların bir anlamı var. O on saniye boyunca, özgürüm.” – “The Fast and the Furious
  2. “Benim dostum yok, ailem var.” – “Furious 7”
  3. “Sür ya da öl, hatırladın mı?” – “Fast & Furious 6
  4. “O bir O’Conner olabilir… ama o, aynı zamanda da bir Toretto’dur.” – “Fast & Furious 6”
  5. “Herhangi bir yarışçıya sor. Hangisine istersen. Bir santimetre ya da bir kilometre farkla kazanmak arasında fark yoktur. Kazanmak, kazanmaktır.” – “The Fast and the Furious”
  6. “Konuşuyor muyuz, yoksa yarışıyor muyuz?” – “Fast Five
  7. “Ben kimseyi ispiyonlamadım! Ben kimseyi ispiyonlamadım!” – “The Fast and the Furious”
  8. “Onun kalbini kırarsan, ben de senin boynunu kırarım.” – “The Fast and the Furious”
  9. “Ben, iyi bir gövdeyi takirle karşılayan biriyim, hangi malzemeden yaratılmış olması önemli değil.” – “Fast & Furious”
  10. “Bu sefer mevzu, sadece hızlı olmak değil.” – “Furious 7”