Fast & Furious serisinin yıldızı Vin Diesel Instagram takipçilerini heyecanlandıran bir F&F 8 grafik çalışmasını paylaştı.

#TorettoTuesday

A photo posted by Vin Diesel (@vindiesel) on

Takipçileri bilir, Vin Diesel’in sağı solu belli olmaz. 9 ay önce, uçmakta olan bir helikopter içinde çekilen bir videoda, Vin Diesel’in karşısında bulunan koltuğun üzerinde, birkaç saniyeliğine de olsa, yönetmenliğini kendisinin yapacağı söylenen, M.S. 3. yüzyılda yaşamış Kartacalı komutan Hannibal’in hayatını konu edecek film Hannibal the Conqueror’un bir grafik çalışması görünmekteydi. Bu kısa videoyu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Vin Diesel bu sefer de Instagram üzerinden Fast & Furious 8 için hazırlanmış bir afiş grafik çalışmasını takipçileriyle paylaştı. Bu arada Diesel’in 7.5 milyon Instagram takipçisi olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Aşağıda da görebileceğiniz gibi Afişin üzerinde sadece filmin adı haricinde “Summer 2017” yazıyor; yani “2017 Yazı.”

Cinemablend’in haberine göre, #TorettoTuesday ‘hashtag’iyle paylaşılan fotoğraf incelendiğinde, bu grafik çalışmasında New York şehri silüetinin akla ilk gelen öğeleri olan Chrysler ve Empire State binalarının görünmemesi anlık da olsa kafaları karıştırmışken, meşhur Brooklyn Köprüsünün boylu boyunca uzanıyor olması, F&F 8 filminin kesinlikle New York City’de geçeceği söylentilerini doğruluyor. Aslında söylenti tabiri pek yerinde olmadı, zira Vin Diesel, Jimmy Kimmel’e konuk olduğu programda filmin New York City’de geçeceğini zaten söylemişti.

tumblr_static_autolifers-rip-paul-walkerAslına bakılırsa, Fast & Furious serisinin temel taşlarından biri olan Paul Walker’ın beklenmeyen acı kaybı dolayısıyla serinin, Furious 7 ile tarihe karışacağı inancı büyük ölçüde paylaşılmaktaydı. Bilindiği gibi son filmin yönetmeni James Wan, filmin yapım çalışmalarının henüz yarısına geldiği sırada en önemli iki oyuncusundan birinin kaybı neticesinde neredeyse sihir kullanarak filmi zar zor tamamlamıştı. E filmin son sahnesinde de Brian ve Dom’un günbatımına doğru yol alıyor olarak görüntülenmesi, uzun soluklu serinin artık nihayete ulaştığı düşüncesini destekler nitelikteydi.

Haberde anlatılana göre, Furious 7 filminin henüz tasarı aşamasında, son filmde Kurt Russell’ın canlandırdığı Mr. Nobody karakterinin birbirine bağladığı bir “üçleme” film serisi planlanmış. Yani F&F 7-8-9 filmleri başlıbaşına yeni bir üçleme olarak seyirciye sunulacakmış. Şimdi artık neler olur bilinmez ama şu da var ki Universal Pictures, geçtiğimiz Nisan ayında düzenlenen CinemaCon’da 8. Bölüm için onay verdiğini açıklamıştı. Ayrıca, Dwayne Johnson da bir sonraki filmde yeniden rol alacağı konusunda bir söylemde bulunmuştu. Vin Diesel’in iki gün önceki bu Instagram atağı da Furious 8’in yolda olduğu konusundaki soru işaretlerinin üzerine son çiviyi de çakmış oldu.