Mtv dahil pek çok medya organının sahibi olan Viacom’a bağlı Spike TV tarafından, geleneksel olarak yapılan Video Game Awards bu yıl isim ve format değişikliğine giderek geçtiğimiz günlerde VGX ismini almıştı. Sadece kullanıcıların değil bazı oyun otoritelerinin de dahil olacağı yeni oylama sistemi ile gelen ödül töreni Kasım ayının son günlerinde olan tarihini değiştirerek, 7 Aralık tarihine kaydırılmıştı.

vgx

 

Kısa bir süre önce yapılan açıklama ile VGX ödüllerinin adayları açıklandı. Kuşkusuz en çok merak edilen ödül olan yılın oyunu kategorisindeki adaylarda böylece ortaya çıktı. Bu kategoriyi kazanmaya çalışacak olan oyunlar arasında pek de sürpriz bir oyun göze çarpmıyor.

Yılın Oyunu Adayları:

Grand Theft Auto 5

Bioshock Infinite

Tomb Raider

The Last of Us

Super Mario 3D World

Bir neslin sonuna geldiğimizde adaylardan da belli olacağı üzere gayet sağlam yapımlarla dolu bir yıl geçirmişiz. Elbette bu 5 oyunluk aday listeye giremeyen çok iyi yapımlar da mevcut. Özellikle bağımsız yapımcılar tarafından hazırlanan oyunlar bu yıl bir hayli dikkat çekti. Yılın bağımsız oyunu kategorisinde Gone Home, Paper Please, Kentuck Route Zero ve The Stanley Parable ödülü kapmak için kıyasıya yarışacak. Diğer kategorileri ve aday olan oyunları merak ediyorsanız bu adresten tüm VGX içeriklerine ulaşabilirsiniz.