Riot Games Türkiye‘den Galatasaray Espor hakkında resmi açıklama geldi. Sözleşmede belirtilen fakat geciken oyuncu ve koç ödemelerinin ihlali sonucu 2020 Kış Mevsimi ligine katılma hakkı askıya alındı. 11 Aralık 2019 tarihinde makale yayınlayan Riot Games, Galatasaray Espor‘un taahhüt ettiği ödemeler için 27 Aralık 2019 tarihine kadar tamamlaması şartını koymuştu. Ödemeler konusunda sıkıntılar yaşayan espor takımı, verilen süre içerisinde  tamamlayamayınca, Riot Games yapılması gerekeni yaptı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin profesyonellik standartlarını korumak adına Galatasaray Espor’un lige katılım hakkı 2020 Kış Mevsimi süresince askıya alınmıştır. VFŞL, 2020 Kış Mevsimi’nde 9 takımdan oluşacaktır. Galatasaray Espor’un lige katılım hakkının askıya alınmasıyla birlikte, 2020 sezonu için bünyesine kattığı bütün oyuncular ve koça sözleşmelerini tek taraflı olarak fesih etme hakkı doğmuştur.

Gelen resmi açıklama bu şekilde. Riot Games‘in bu kararı oldukça zor verdiğini söyleyebiliriz. Umarız takımı Yaz Mevsiminde görebiliriz.