Korku oyunlarına doyacağımız (bu benim için geçerli olmayabilir!) zamanlar geldi… Bir çok yeni korku oyunu ile buluşacağımız bu sene, bu türü sevenler için güzel geçecek gibi. Bu noktada ismini belki de şimdiye kadar duymadığınız bir bağımsız korku oyunundan söz edeceğiz: Caffeine. Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyun şu anlık indiegogo desteğiyle bu adres üzerinde bağış toplamakta. Hedeflenen 80.000 AUD’ye erişmesi için 40 günü kalmış durumda olan oyun FPS bakış açısına sahip bir sci-fi hayatta kalma korku oyunu olacak. Yapımcı Dylan Browne’ın açıklamalarına göre 2097 yılında bir uzay üssünde geçecek olan oyun; bize gerçek bir korku deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Doom 3, Condemned ve FEAR 2’den etkilenerek geliştirildiğini ifade eden Browne; Caffein’in oyuncuları gerçekten korkutacağını söylüyor…

Gerçek bir hayatta kalma-korku oyununa yakışır şekilde hiç bir silahımızın olmayacağı oyunda akıl dolu bulmacaları çözmeye çalışacağız. Yapımına Unreal 3 ile başlanan oyun, hayatına Unreal Engine 4 ile devam ediyor. Yeni oyun motoru’nun istediği pek çok şeyi yapmasına imkan verdiğini belirten yapımcı Dylan Browne, kendisinin de bir korku hayranı olduğunu dile getiriyor. Bakalım oyun istediği bağış rakamına ulaşabilecek mi? Gelişmeleri takip ediyor olacağız, kimbilir belki de Caffeine; yeni bir Outlast ya da Amnesia etkisi yaratacak bekleyip göreceğiz… Şimdiden iyi korkular!

Caffeine için yeni yayınlanan “PSST” isimli yeni tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Gerilimli bir atmosfere sahip olan oyun beklemeye değer gibi gözüküyor, iyi seyirler.